Yaz Aylarında Cildinize İyi Bakmanın Önemli 10 Yolu

admin

Administrator
Yönetici
Sıcak çayın eskisi kadar popüler olmadığı ve yerini nimbu-sodanın aldığı yılın o zamanı. Polyester herhangi bir şey yakında hayır olarak kabul edilecek ve pamuk tercih edilen kumaş olacaktır. Yaz tüm ihtişamıyla burada. Ve beraberinde bir dizi cilt bakımı zorluğu getiriyor. Koparmalar ve sivilceler, kızarıklıklar ve pürüzler boldur ve akne kaybolmayı reddeder! Ancak günlük cilt bakımı rutininize yapacağınız birkaç basit değişiklikle ve Türkiye'deki en iyi cilt bakım markalarının ürünlerini ekleyerek bu sezon parlamaya hazır olacaksınız. İşte yararlı bulabileceğiniz birkaç yaz cilt bakımı önerisi. Daha sıcak hava cilt bakım rutininizde bir değişiklik gerektirdiğinden, cildinize iyi bakmazsanız, sıcak Hint yazı çok tatsız olabilir. Bu nedenle, tıpkı kıyafetiniz gibi cilt bakım rejiminizin de mevsimlere göre değişmesi gerekir.

1 . Yüzünüzü daha sık temizleyin
Yılın her günü onunla ilgilenmelisiniz. Öte yandan, yaz mevsimi, cildi temiz ve kirden arındırırken aynı zamanda nemlendiren benzersiz bir cilt bakım rejimi gerektirir. Bu sıcak aylarda, Türkiye'deki en iyi cilt bakım markalarından birinin iyi yüz temizleyicilerini kullanarak yüzünüzün toz ve terden arınmış olduğundan emin olun.

2. Hava koşullarına uygun ürünler kullanın
Kış aylarında kullandığınız yoğun kremler artık etkili olmuyor. Onları paketleyin veya ayaklarınız gibi vücudunuzun aşırı kuru olan bölgelerinde kullanın. Yaz mevsimi cildinizin özgürce nefes almasını sağlayan kozmetiklere ihtiyaç duyar. Genel olarak Türkiye'de en iyi cilt bakım markalarından daha hafif losyonlar ve serumlar tercih edilir.

3. Doğal tedavi seçenekleri
Büyükannenizin tavsiyesini asla hafife almayın! Mutfağınızda, sıcakta cildinizi soğutmaya ve yatıştırmaya yardımcı olabilecek şeyler var. Örneğin limon ve domates cildinizin genç görünmesini sağlamak için harikadır.

4. Gözlerinize ve dudaklarınıza da bakım yapmayı unutmayın
Yaz aylarında güneş ışınlarının en yoğun olduğu saatler 12:00-16:00 saatleri arasındadır. Dışarı çıkmaya karar verirseniz, gözlerinizi ve dudaklarınızı korumak için güneş gözlüğü, güneş koruyucu losyon ve dudak kremi kullanın.

5. Hijyeni koruyun
Sıcaklıkla mücadelede genel temizliğin önemi göz ardı edilemez. Günde iki kez banyo yapmak sadece cildinizi nemli tutmakla kalmaz, aynı zamanda yaz yorgunluğuyla savaşmanıza da yardımcı olur.

6. Daha fazla serinletici yiyecek alın
Ne yediğimiz, nasıl göründüğümüzü ve nasıl hissettiğimizi önemli ölçüde etkiler. Bu havalarda, ağır yiyecekler yemek sizi halsizleştirir. Ayrıca cildinizi yağlı ve sivilcelere daha yatkın hale getirebilir.

7. Nefes alabilen giysiler giyin
Sıcakla mücadele etmek için pamuklu ve daha hafif tekstiller çok önemlidir. Dar giysiler cildi tahriş edebilir ve vücudun terli bölgelerini daha da kaşındırabilir. Döküntüler ve bazı durumlarda ciddi cilt enfeksiyonları, bu koşullara uzun süre maruz kalmaktan kaynaklanabilir.

8. Sulu kalın
Tükettiğiniz su miktarı da cildinizi etkiler. Bu nedenle, yaz günlerinde çok fazla su içmeyi unutmayın .

9 . Güneş kreminin önemi
Güneş kremi kullanmayı unutmayın! UV ışınları yılın herhangi bir zamanında cildinizi etkileyebilir, ancak özellikle yaz aylarında maruziyet seviyemiz daha yüksek olduğunda zararlıdır.

10. Güneşten korkmayın
Son olarak, güneş bir ruh hali geliştiricidir, bu yüzden ondan korkmayın. Güneş ışığı, ruh halini iyileştiren bir hormon olan serotonin üretimini teşvik eder.
 
Üst