Küçük Yaşam Alanlarından en iyi şekilde faydalanma

admin

Administrator
Yönetici
Küçük bir alanda yaşamak zor bir iştir. Bazı insanlar çalışmasını sağlayabilir, ancak birçoğu bir apartman dairesinde veya apartman dairesinde yaşamakla birlikte gelen depolama alanı ve mahremiyet eksikliği ile mücadele eder. Daha küçük bir yerde yaşamaktan kaçınamayabiliriz - özellikle yalnız yaşıyorsak veya paylaşmayı umursamayan oda arkadaşlarımız varsa - ancak sınırlı kare çekimlerimizden en iyi şekilde yararlanmamıza yardımcı olabilecek bazı hileler var.

Aşağıdaki ipuçları, küçük yaşam alanınızı daha açık, rahat ve ev gibi hissetmenize yardımcı olacaktır!

1. Yatak odanızda daha fazla alan yaratmak için bir çatı katı yatağı kullanın
Yatak odanızdaki yer için her zaman sıkışık hissediyor musunuz? Eğer öyleyse, bir çatı katı yatağı sizin için mükemmel bir çözüm olabilir. Bir çatı katı yatağı kullanarak, ekstra kıyafetler, oyuncaklar ve hatta küçük bir ev ofisini saklamak için kullanılabilecek daha fazla dikey alan oluşturabilirsiniz. Ayrıca, yatağın altındaki alanı kullanmadığınızda, rahatlamak için rahat bir sandalye veya kanepe koyabilirsiniz. Bu nedenle, yatak odanızı daha geniş hale getirmenin bir yolunu arıyorsanız, bir çatı katı yatağı kullanmayı düşünün.

2. Duvara, zemine veya tavana yerleştirilmiş raflar veya çekmeceler ekleyerek odanın her santimini kullanın
Birçok insan gibiyseniz, odanızdaki alanın her santimini kullanmakta zorluk çekiyorsunuz demektir. Yeterli mobilyanız olmadığı veya sahip olduğunuz şeyin tam olarak uymadığı için olsun, raflar veya çekmeceler eklemek, kullanılmayan alanın kullanılmasına yardımcı olabilir. Duvarlara raflar veya çekmeceler inşa ederek, herhangi bir ek zemin alanı kaplamadan ekstra depolama alanı ekleyebilirsiniz. Sehpanızda veya şöminenizde çok fazla yer kaplayacak kitapları ve diğer dekoratif parçaları görüntülemek için duvarlara raflar da takabilirsiniz. Bu, yeni mobilyalara yatırım yapmak zorunda kalmadan odanızdan daha fazlasını elde etmenin harika bir yoludur. Bu nedenle, alanınızı daha iyi kullanmanın bir yolunu arıyorsanız, bazı yerleşik raflar veya çekmeceler eklemeyi düşünün. Yaptığına sevineceksin!

3. Çok işlevli ve birden fazla amaca hizmet edebilecek mobilyalar satın alın
Mobilya, evinize kişilik ve işlev katmanın yanı sıra paradan tasarruf etmenin harika bir yoludur. Birden fazla amaca hizmet edebilecek masalar veya altlarında gizli saklama alanları olan sehpalar (uzaktan kumandaları tutmak için) gibi çok işlevli mobilyalar için avlanıyorsanız, bu öğeleri çevrimiçi olarak satın almayı düşünün!

Eviniz için mükemmel seti bulmanıza yardımcı olmak için çevrimiçi oturma odası mobilyaları satın alın. Evinizin farklı yerlerinde en sık ne tür bir yemek masası veya kanepenin kullanılacağına karar vermek söz konusu olduğunda, geniş seçimimizden birden fazla ürün satın almayı düşünün, böylece birden fazla amaca hizmet edebilirler!

4. Resimleri raflarda bardak altlığı veya dekorasyon olarak kullanmak yerine duvarlara asın
Birçok insan, özellikle küçük evlerde veya dairelerde yaşayanlar, tüm koleksiyon eşyalarını sergileyecek alana sahip değildir. Ancak onları çok fazla yer kapladıkları rafların veya yan masaların üstüne koymak yerine, duvarlara bazı resimler asmayı düşünün! Bu sadece size değerli bir zemin alanı kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda evinize kişilik ve renk katmanın harika bir yolu olabilir. Bu nedenle, evinizde biraz yer açmanın ve kişiliğinizi aynı anda sergilemenin bir yolunu arıyorsanız, resimleri duvarlara asmayı düşünün.

5. Dünyevi bir his için dekorunuza bazı bitkiler ekleyin
Evinize bitki eklemek, onu daha canlı ve dünyevi hissettirmek için harika bir yoldur. Sadece bir odaya renk ve yaşam katmakla kalmaz, aynı zamanda birçok bitki de havayı temizlemeye yardımcı olur. Hava kalitesinin düşük olduğu bir şehirde yaşıyorsanız bu özellikle önemlidir. Bu nedenle, evinizi daha dünyevi ve canlı hissettirmenin bir yolunu arıyorsanız, dekorunuza bazı bitkiler eklemeyi düşünün. Yaptığına sevineceksin!

6. Eski kıyafetler, ayakkabılar ve kitaplar da dahil olmak üzere evin etrafındaki dağınıklıktan kurtulun
Dağınıklık stresin büyük bir nedenidir. Yerde çok fazla kıyafetiniz olduğunda, aradığınızı bulmak zor olabilir ve hatta çamaşır yıkamayı ertelemeyi bırakmanızı zorlaştırabilir. Ayrıca, evin etrafında yığılmayı ev Pis gibi böcekler ve kemirgenler çekebilecek. Bu nedenle, stresi azaltmanın ve evinizi temiz ve düzenli tutmanın bir yolunu arıyorsanız, evin etrafındaki dağınıklıktan kurtulmayı düşünün.

Sonuç

Bu ipuçlarını yararlı bulduğunuzu ve daha düzenli, verimli ve gezinmesi kolay bir yatak odası alanı oluşturmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.
 
Üst