6 Adımda ev iç mekan şahane renk uyumu

admin

Administrator
Yönetici
Bir evin renk şeması, tüm iç dekorasyonun başladığı yerden kaynaklanır, evdeki misafirlerin ev sahiplerinin ne tür ev sahipleri olduğunu anlamalarını sağlayabilir. Bir evin içi için seçilen renkler, sahiplerin neye değer verdiğinin arketipidir ve bu değerler, bir bütün olarak şemanın doygunluğu, parlaklığı ve kontrastı ile vurgulanabilir. Bir evin renk düzeninin ne kadar inanılmaz derecede kişisel olabileceğini anlayan ve sahibinin tam vizyonunu gerçekleştiren bir şirkettir. İşte evinizde ne tür renk şemalarının çalışacağına ve misafirlerinize sizin hakkınızda ne anlattıklarına dair bir rehber.

1. Yumuşak Beyazlar ve Koyu Renkli Mobilyalar
Bir alanın görünmesi için, geniş, yumuşak beyazlar, evi açmak ve doğal ışığı vurgulamak için mükemmel renk şemasıdır. Bu renk düzeni, sahibinin dekorasyonlarıyla esnek olmasını sağlar ve konuklara açık ve davetkar bir atmosfer olduğunu iletir. Koyu renkli mobilya parçaları rahatlamak için rahat ve davetkar bir mekan sunmaktadır.

2. Sessiz Turkuaz ve Hafif Vurgular
Bu renk düzeni, yumuşak beyazların sunduğu nefes alabilirliğin bir kısmını korur, aynı zamanda evin içinde maceracı, seyahat eden mutlu bir ruhu gösterir. Açık renkli ahşap ve beyaz mobilya parçalarının vurguları, bu renk şemasına mekanı temiz hissettiren bozulmamış bir hava verir. Mavi tonlar özellikle plajı seven ve tatildeymiş gibi yaşamak isteyenler için caziptir.

3. Koyu Yeşil ve Metalik Altın
Lüks ve rahat bir his için, özellikle metalik altın dekorla eşleştirilmiş koyu, yeşim yeşili duvarlar mükemmeldir. Daha koyu duvarlar konfor faktörünü sağlar ve doğal ışık kaynaklarına ekstra değer verir. Bu renk düzeni, koyu kahverengi deri mobilyaların yanı sıra büyük beyaz parçalara da uygundur. Çalışmak için aldatıcı derecede esnek bir renk şemasıdır ve bu nedenle modaya uygun iç tasarımlar için karanlık bir attır.

4. Soluk Lavanta ve Koyu Kayrak Gri
Soluk lavanta, lüks iç dekorasyona kendini ödünç verir ve koyu gri ile eşleştirmek onu daha modern ve davetkar hale getirir. Morlar genellikle mekanlara kraliyet hissi verir, ancak lavanta özellikle bir odayı buna ek olarak çok açık hissettirir.

5. Güneşli Sarı ve Derin Aqua
Bu renk şeması sanatsal, kabarcıklı kişilik içindir. İyimserlik ve tuhaflık gösterir. Parlak sarı bir odaya girmek, özellikle değerli taşlardan birini hatırlatan eğlenceli renk sıçramalarıyla vurgulandığında, ruhları anında yükseltir.

6. Sessiz Kil Tonları
Mermer aksanlı soluk, yanmış turuncu bir duvar, bir eve güneybatıda bir tatil hissi verir. Bu tür bir iç mekan, kavurucu güneşten gölgelenmiş, rahat sıcak ve kerpiç gibi hissediyor. Bu renk düzeni, macera ve zarafetin mükemmel dengesidir ve bazı alanlarda oldukça egzotiktir ve evi diğerlerinden ayırdığınızdan emin olabilirsiniz.

Bir çok kişi renk uyumu konusunda takıntılı olabiliyor, bir çok rengin kendi içinde bölündüğü ve ayrıştırdığı uyumlar mevcut olduğu gibi, buna önem veren insanlar için, önemli bir rehber niteliği taşıyabilmektedir.
 
Üst