Geçimini sağlamak için taksiye binmesi gerektiğini söyledi

admin

Administrator
Yönetici
Sovyetler Birliği'nin KGB güvenlik hizmetlerinin eski bir ajanı olan Rusya Devlet Başkanı, SSCB'nin dağılmasının "çoğu vatandaş" için "trajedi" olmaya devam ettiğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Sovyetler Birliği'nin çöküşünün "tarihi Rusya" nın sonunu hecelediğini belirterek, SSCB'nin düşüşünün ardından sona ermek için taksi kullandığını açıkladı.

Daha önce SSCB'nin düşüşünden şikayet eden Sovyetler Birliği'nin KGB güvenlik hizmetlerinin eski bir ajanı olan Putin, otuz yıl önceki dağılmanın "çoğu vatandaş" için "trajedi" olmaya devam ettiğini söyledi.

Devlet haber ajansı RIA Novosti tarafından Pazar günü bildirilen yorumlar, "Rusya" olarak adlandırılan yayıncı Channel One'ın yaklaşmakta olan bir filminden alıntılardı. Yakın Tarih".

"Sonuçta, Sovyetler Birliği'nin çöküşü nedir? Bu, Sovyetler Birliği adı altında tarihi Rusya'nın çöküşüdür" dedi.

Sovyetler Birliği'nin sadık bir hizmetkarı olan Putin, bir zamanlar çöküşü "20. yüzyılın en büyük jeopolitik felaketi" olarak nitelendirerek parçalandığında dehşete düştü.

Putin, Batı'nın askeri hırslarının eski Sovyet ülkelerine yayılmasının algılanmasına duyarlı ve bu hafta Rusya, NATO'nun Gürcistan ve Ukrayna'ya kapısını açma kararını 2008'te resmen reddetmesini istedi.

Birliğin sona ermesi, yeni bağımsız Rusya komünizmden kapitalizme geçerken, birçoğunu yoksulluğa sürükleyen yoğun bir ekonomik istikrarsızlık dönemini beraberinde getirdi.

Belgeselin alıntılarından rapor veren RIA-Novosti, Putin'in gelirini artırmak için ara sıra taksi şoförü olarak çalıştığını ortaya çıkardığını söyledi.

Putin, "Bazen fazladan para kazanmak zorunda kaldım" dedi.

"Yani, özel bir sürücü olarak araba ile ekstra para kazanın. Dürüst olmak gerekirse konuşmak hoş değil ama maalesef durum böyleydi."

Rusya, Batıdaki Baltıklardan Orta Asya'ya kadar 15 cumhuriyeti kapsayacak şekilde büyüyen Sovyetler Birliği'nin merkeziydi.

1991'de ekonomik sıkıntılarla sarsılan Sovyetler Birliği dağıldı ve Rusya bağımsız bir ulus oldu.
 
Üst